Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Podwójny weekend Zbrodniczych Siostrzyczek. Sobota z Laurą Lippman. „To, co ukryte”
| Wpisany: poniedziałek, 24 kwietnia 2017 11:16 Wpisany przez Marta Guzowska    piątek, 10 marca 2017 19:50
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Przygotujcie się na mocny weekend. Lepiej przełóżcie wiosenne porządki i mycie okien, i tak nie będziecie się mogli oderwać od lektury.

Dzisiaj „To, co ukryte” Laury Lippman. Przerażająca, pokrętna historia

 

„W książkach Laury Lippman chodzi nie tylko o odkrycie zagadki; to poruszające historie sięgające do zakamarków ludzkiej duszy. Ona jest po prostu jedną z najlepszych współczesnych autorek kryminałów!” – Tak o powieściach Lippman powiedziała jedna z naszych ulubionych autorek Tess Gerritsen. Ma rację!

 

Dwie jedenastolatki, Alice i Roonie, po tym, jak za niegrzeczne zachowanie zostały wyproszone

z urodzin koleżanki, skręcają w inną niż zwykle uliczkę. Przed jednym z domów widzą pozostawiony samotnie wózek z dziewięciomiesięczną Olivią Barnes. Postanawiają, że zajmą się dzieckiem. Małe niewinne dziewczynki sądzą, że postąpiły słusznie, uratowały je – nikt go nie chce skoro leżało bez opieki. Prawda? Gdy kilka dni później zostają znalezione zwłoki niemowlęcia, to one są głównymi podejrzanymi o dokonanie tej strasznej zbrodni. Po szybkim procesie zostają skazane.

Siedem lat później Alice i Ronnie wychodzą z zakładów poprawczych. Wracają do domów, mają szansę zacząć nowe życie. Jednak tajemnica, którą owiana jest dawna zbrodnia, wciąż dręczy ich rodziców, prawników i policjantów. Wszystkich, którzy wtedy nie odważyli się stawić czoła szokującej prawdzie…

 

A kiedy w niepokojących okolicznościach znika kolejne dziecko, podejrzenia natychmiast padają
na dawne koleżanki z dzieciństwa. Zaczyna się walka z czasem, poszukiwania na ogromną skalę, konfrontacja z mediami, które węszą za tanią sensacją. Sprawę prowadzi młoda pani detektyw, która siedem lat wcześniej znalazła ciało Olivii. Tyle że nic w tej sprawie nie jest normalne...

W tym kryminale nie ma pościgów czy strzelaniny, tu dramat rozgrywa się wśród zwykłych ludzi, którzy żyją z dnia na dzień, nie są źli, po prostu popełniają błędy – ale to zdarza się przecież każdemu. Tu każdy nosi w sobie krzywdę, którą skrzętnie próbuje ukryć przed innymi, a sama Lippman bezlitośnie obnaża swoich bohaterów. I ta prawda jest szokująca, w tym świecie dzieci nie znajdują oparcia w dorosłych, a zło jest całkiem zwyczajne i wszechobecne.

Powieść Laury Lippman została zekranizowana. W filmie w reżyserii Amy Berg zagrały m.in. Diane Lane, Elizabeth Banks, Danielle MacDonald i Dakota Fanning.

 

Laura Lippman jest jedną z najlepszych współczesnych twórczyń literatury kryminalnej. Mroczny klimat, postaci o pogmatwanej psychice i życiorysie oraz misternie prowadzona fabuła przyniosły jej książkom wszystkie najbardziej prestiżowe nagrody gatunku: Edgar Award, Agatha Award, Anthony, Barry i Shamus Award.

Wcześniej przez dwadzieścia lat Lippman pracowała jako reporterka, w tym czasie zaczęła pisać swoją słynną serię z Tess Monaghan, młodą prywatną detektyw, której praca niebezpiecznie splata się z życiem prywatnym.

Laura Lippman wychowywała się w Baltimore, ukończyła wydział dziennikarski Northwestern University’s Medill School. Obecnie mieszka w swoim rodzinnym mieście.

 

 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Piotr Pochuro?Piotr Pochuro? to pseudonim artystyczny autora wciągających kryminałów. Dzięki kilkunastoletniemu policyjnemu doświadczeniu tworzone przeze niego postaci policyjnych detektywów i ich antagonistów w mafijnych strukturach dalekie są od sztampy, a intrygi z jakimi przychodzi zmierzyć się bohaterom są bardzo realistyczne. Do chwili obecnej ukazały się dwie powieści i dwie antologie opowiadań w skład których weszły utwory Piotra Pochury. - antologie: ?Ciężar decyzji. Gliniarskie opowiadania?, ?Zaułki zbrodni? - powieści: ?Dziewięć milimetrów do nieba?, ?Cena za honor? Jego teksty publikowane są w wielu niezależnych portalach, e-bookach, gazetach.

Strona autora www.pochuro.pl