Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Zbrodnicze Siostrzyczki - Śmierć to dopiero początek
W labiryncie kłamstwa – recenzja „Już mnie nie oszukasz” Harlana Cobena
Recenzje - Recenzje | Wpisany: czwartek, 16 lutego 2017 18:52 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

 

Przepadam za Cobenem. Na każdą jego książkę czekam i z każdą jest związana jakaś anegdota: „Nieznajomy” ocalił mi życie podczas długiego oczekiwania w szpitalu na konsultację ortopedyczną przed artroskopią, rozmawiając o „Sześć lat później” z ekspedientką w sklepie, zablokowałam kolejkę do kasy :) Z „Już mnie nie oszukasz” nie wiąże się na razie żadna anegdota, poza tą, że czytałam tę książkę bez przerwy, w każdych okolicznościach, dopóki jej nie skończyłam.

 

Bo nowy Coben jest dobry. Ba – świetny. Nie zdradzę tutaj żadnej wielkiej tajemnicy, że autor posługuje się w swoich książkach pewnym rozpoznawalnym schematem. Ma go każdy dobry pisarz zajmujący się kryminałem i sensacją, to nic złego. Schemat Cobena zawiera się w stwierdzeniu: „nic nie jest takie, jak się na początku wydaje”, a jego powieści to prawdziwa karuzela zdarzeń, rollercoaster pędzący (zawsze!) do rozwiązania, którego naprawdę nie sposób się spodziewać.

 

 
Okruch lodu – recenzja „Królowej Śniegu” Anny Klejzerowicz
Nasze patronaty - Nasze patronaty | Wpisany: środa, 22 lutego 2017 22:49 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

 

„Królową Śniegu” Anny Klejzerowicz przeczytałam już klika dni temu, ale musiałam sobie przemyśleć tekst tej opinii. Zawsze tak mam w przypadku pozycji, które są czymś więcej niż tylko kryminałami. A tak się składa, że wkrótce będzie o kolejnym takim, czyli „Księgobójcy” Mai Wolny (acz nie uprzedzajmy faktów).

 

Klejzerowicz przyzwyczaiła nas do tego, że jej książki rozsadzają ramy pop-litu, nie mieszcząc się gatunkowo w kryminale. Jest to jedna z tych autorek na naszym rynku, która konsekwentnie uprawia synkretyzm. „Królowa Śniegu” jest więc po trosze baśnią, powieścią społeczną, obyczajową, psychologiczną, romansem i kryminałem – rzecz jasna. To mieszanie gatunków jest przy tym starannie wymierzone, i co za tym idzie – zaplanowane.

 

Punktem wyjścia, co zresztą sugeruje tytuł, jest popularna baśń Andersena. Któż jej nie zna? Królowa Śniegu zaczarowała małego Kaja, sprawiając, że zobojętniał mu świat i nie potrafił kochać. Na ratunek Kajowi pospieszyła wierna Gerda, która dzięki odwadze i pomocy przypadkowych towarzyszy podróży nie tylko odnalazła przyjaciela, ale zdołała pokonać zły czar.

 

 
"Ciało" Igi Horn (Agnieszki Krawczyk) - premiera 1 marca
Wydarzenia - Aktualności | Wpisany: środa, 01 marca 2017 00:00 przez: Administrator   

1 marca miał swoją premierę  kryminał Igi Horn (pseudonim Agnieszki Krawczyk) pod tytułem "Ciało".

Co łączy potworne znalezisko z wiedeńskiej plaży i ludzką skórę wyłowioną przed laty w Krakowie?

Koniec lata. Na Gänsehäufel, plaży nad Dunajem, odpoczywają całe rodziny. Kąpiący się młodzi ludzie zauważają w wodzie dziwny przedmiot. Po bliższych oględzinach okazuje się, że jest to ludzka skóra.

Paulina Weber, historyczka sztuki na uniwersytecie w Wiedniu, interesuje się tematyką okrucieństwa w sztuce. Jej były mąż, policjant Max Haas, łączy sprawę z plaży i przypadek sprzed 15 lat, kiedy to w Polsce wyłowiono z Wisły skórę zdjętą z ciała młodej dziewczyny. Wiedeńska komenda prosi o konsultacje analityka z Krakowa, Henryka Macha, okrzykniętego specjalistą od psychopatów. Paulina jest zafascynowana Machem, człowiekiem o niezwykłej inteligencji i wrażliwości na granicy neurozy.

Weber niespodziewanie otrzymuje e-mail z cytatem z Baudelaire’a i zdjęciem wyłowionej przez policję ludzkiej nogi.

A to dopiero początek makabrycznego ciągu wydarzeń.

Fragment powieści TUTAJ

Rewelacyjny trailer do książki TUTAJ

 
Weekend z "Ostatnim dzieckiem" Sebastiana Fitzka

 

 
Piękna epoka – recenzja „Najdłuższej nocy” Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza
Recenzje - Recenzje | Wpisany: środa, 15 lutego 2017 09:07 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

Lubię kryminały retro i nie ukrywam tego. A jeśli sceną akcji jest moje rodzinne miasto powieść natychmiast przykuwa mą uwagę. Kiedy więc Wydawnictwo Muza zapowiedziało „Najdłuższą noc” Bukowskiego i Dancewicza wiedziałam, że będę chciała tę książkę przeczytać. A skonstruowanie dobrej powieści w stylistce retro nie jest prostą sprawą.

 

Autor, zwłaszcza początkujący, musi się tutaj zmierzyć nie tylko z koniecznością dokonania historycznego reaserchu, ale także z równie trudnym selekcjonowaniem materiału. Kiedy wchodzi się głęboko w badania nad epoką, pojawia się bowiem pokusa, by sprzedać czytelnikowi całość swojej wiedzy. A to może sprowadzić powieść na manowce i spowodować, że tło zaczyna dominować nad fabułą, co jest najczęstszym grzechem polskich powieści retro.

 

Jak sobie z tym poradzili debiutanci na niwie powieści kryminalnej czyli Marek Bukowski (aktor, reżyser i scenarzysta) oraz Maciej Dancewicz (reżyser, scenarzysta, autor artykułów historycznych)? Otóż zupełnie nieźle.

 

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19

 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Agnieszka Lingas - Łoniewska 

Agnieszka Lingas - Łoniewska - wrocławianka, pisząca książki łączące sensacje z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.

Autorka książek:
"Bez przebaczenia",
"Zakręty losu",
?Zakład o miłość?,
?Szósty?
?W zapomnieniu?

Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle.
Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: ?Książki Moja Miłość? i ?31.10 Halloween po polsku?.

Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi bloga z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.

Strona autorki: www.agnesscorpio.pl
Blog autorki: www.agnesscorpio.blogspot.com