Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Crime story
Kiedyś było lepiej czyli ?Dallas ?63? Stephena Kinga
Wydane dawno, ale warto poczytać - Crime story | Wpisany: środa, 07 sierpnia 2013 11:28 przez: Administrator   

Recenzja Marta Guzowskiej

Kto jeszcze nie wie o tym, że Stephen King jest dla mnie kimś na kształt pisarskiego boga, ręka do góry. Dla regularnych bywalców strony Zbrodniczych Siostrzyczek

to nie żadna tajemnica, bo głoszę to wszem wobec. A ci, którzy znają mnie bliżej wiedzą, że na każdą nową książkę Kinga czekam zacierając ręce (przy okazji podziękowania dla polskiego wydawcy powieści mistrza horroru, wydawnictwa Prószyński i S-ka, które od jakiegoś czasu nie każe nam czekać i organizuje polską premierę w dniu premiery światowej), a potem nie odpowiadam na mejle i nie odbieram telefonów, dopóki nie skończę.


King napisał kilkadziesiąt powieści i kilka setek opowiadań, a ja przeczytałam je wszystkie. I choć za każdym razem przyjemność jest ogromna, wydawało mi się, że mistrz horroru niczym mnie już nie może zaskoczyć. Myliłam się. W 2006 r. całkowicie zbiła mnie z tropu ?Historia Lisey?, która uważam dzisiaj za najlepszą książkę Kinga (ale ten pewnie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa). A dwa lata temu King zaskoczył mnie ponownie, tym razem powieścią ?Dallas ?63?.

 

 
Pani na Czachticach, recenzja Marty Guzowskiej
Wydane dawno, ale warto poczytać - Crime story | Wpisany: wtorek, 29 maja 2012 09:58 przez: Marta   

Mimo przymiotników, czyli ?Pani na Czachticach? Jožo Nižnánsky?ego 

 

Zabierałam się do tej książki jak pies do jeża. Po pierwsze dlatego, że gruba (co prawda

nie tak, jak ostatni King, ale zawsze, ponad 600 stron!). Po drugie dlatego, że pisana w latach trzydziestych, a ja nie jestem miłośniczką vintage, także w powieściach.

Po trzecie wreszcie: z powodu przymiotników.

 


Przymiotniki i przysłówki królują na pierwszych stronach: pastora mamiły ?stare oczy?, jeździec mówił ?głębokim basem?,

wyżej wspomniany pastor ?cicho otworzył bramę?, a później położył przybyszowi ręce na ramionach z ?ojcowską tkliwością?. A kiedy przeczytałam o piersiach ?buńczucznie

rysujących się pod obcisłym niebieskim kaftanikiem?, nie mogłam już powstrzymać śmiechu.

 

 


 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Agnieszka Lingas - Łoniewska 

Agnieszka Lingas - Łoniewska - wrocławianka, pisząca książki łączące sensacje z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.

Autorka książek:
"Bez przebaczenia",
"Zakręty losu",
?Zakład o miłość?,
?Szósty?
?W zapomnieniu?

Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle.
Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: ?Książki Moja Miłość? i ?31.10 Halloween po polsku?.

Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi bloga z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.

Strona autorki: www.agnesscorpio.pl
Blog autorki: www.agnesscorpio.blogspot.com