Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Mówi ekspert...
R. Chandler, Wysokie okno, czyli jakie buty nosisz, tak cię widzą
Strefa Eksperta - Mówi ekspert...

Recenzja nieobiektywna Adrianny Michalewskiej

 

fot. Internet

 

Bardzo lubię powieści Chandlera. Kto nie lubi...

 

Ale tym razem chciałam zwrócić uwagę na jeden drobiazg. Marlowe, jego flagowy detektyw, ma niesamowite oko do detali. Trzeba przyznać, że głównie do detali z branży odzieżowej. I tak - sam wspomniany chodzi w obuwiu na gumowej podeszwie. Akcja Wysokiego okna to czasy wojny i gumowa podeszwa była już wtedy powszechnie stosowana, jako tańsza i znacznie bardziej uniwersalna niż podeszwa skórzana, która jest droga i śliska.

 
Czy wiesz, że Agata Christie...
Strefa Eksperta - Mówi ekspert...

Czy wiesz, że Agata Christie podczas II wojny światowej pracowała w University College Hospital w Londynie. Wieczorami zawsze pisała, bo nie miała się czym zająć, jak wspomina w swojej "Autobiografii".

Wtedy też wpadła na pomysł, żeby pisać dwie powieści naprzemiennie. Podobno dobrze wpływało to na konstruowane fabuły.

 
A. Christie, Strzały w Stonygates
Strefa Eksperta - Mówi ekspert... | Wpisany: czwartek, 28 lutego 2013 09:55 przez: Administrator   

Agata Christie, Strzały w Stonygates, czyli Poskromienie złośnicy sezon 2

Recenzja Adrianny Michalewskiej

 

Konwencja, którą Agata Christie zastosowała w powieści Strzały w Stonygates to moja ulubiona forma łapania mordercy. W starej angielskiej posiadłości (czy widzieliście kiedyś "domek" Winstona Churchilla?), poproszona przez swoją amerykańską przyjaciółkę ze szkolnych lat pojawia się panna Marple.

Przyjeżdża do Stonygates na prośbę i życzenie Ruth, siostry Karoliny Serrocold, obecnej pani domu. Koligacje rodzinne są w tej powieści niezwykle zawiłe. Mamy tu kilku byłych mężów, pasierbów którzy nie są pasierbami zakochanych we wnuczce przybranej córki, brata pojawiającego się nie wiadomo skąd i całą grupę szaleńców oraz małych przestępców, których aktualny mąż Karoliny resocjalizuje w najbliższym otoczeniu przy wsparciu doktora Mavericka. Już takie nagromadzenie powinowatych musi wzbudzać podejrzenie, że ktoś tu będzie rozpylał niemałą zasłonę dymną. I słusznie, bo kiedy padają strzały, to ginie osoba, do której nikt nie strzelał. A w najbliższych godzinach w lekach i czekoladkach przysłanych dla gospodyni znajdujemy arszenik.

 

 

 
Aleksander Ławrow, zapomniany pisarz rosyjskich kryminałów KONKURS
Strefa Eksperta - Mówi ekspert... | Wpisany: czwartek, 17 stycznia 2013 08:57 przez: Administrator   

Aleksander Ławrow, a w zasadzie Aleksander Iwanowicz Kraśnicki urodził się w roku 1866 w Rosji. Znany jest przede wszystkim z cyklów ?Caryca Hunhuzów?, ?Fatalna tajemnica?, czy powieści ?Córka Reuela?. Książki te ukazują, jak bardzo umiłował sobie Ławrow powieść awanturniczą, a zwłaszcza kryminał. Choć był niezwykle płodnym autorem, napisał bowiem i opublikował ponad setkę powieści, jak również opowiadań, czy wierszy, nie udało mu się przebić na rynku książki w tamtejszej Rosji. Warto również wspomnieć, że był autorem reportaży, którymi zajmował się nim zaczął pisać książki.

 

 
Agata Christie, Niedziela na wsi
Strefa Eksperta - Mówi ekspert...

Agata Christie, Niedziela na wsi

 

Czterdziestoletni lekarz, John Christow, podpora duchowa hipochondryczek z całego Londynu, postanawia spędzić weekend na wsi. Wczesnym popołudniem wsiada, z wiecznie zamartwiającą się żoną Gerdą, do samochodu i rusza do posiadłości lady Angkatell. W ślad za nim podążają wspomnienia o pierwszej miłości, Victorii, obecna metresa Henrietta i nieuzasadnione sentymenty i marzenia o własnym miejscu na ziemi.

Zanim piknik rozpocznie się na dobre, zgromadzeni goście stają się świadkami zabójstwa Christowa, który umiera zastrzelony przy basenie. Nad nim, z bronią w ręku, stoi niczego nie rozumiejąca Gerda.

 

 
Agata Christie, Samotny Dom
Strefa Eksperta - Mówi ekspert...

Agata Christie, Samotny Dom

Adrianna Michalewska

 

Zawsze, gdy po przeczytaniu powieści Agaty Christie oglądam okładkę autorstwa Mariusza Banachowicza (seria Klasyka kryminału, Wydawnictwo Dolnośląskie) widzę, jak subtelnie odnosi się ona do rozwiązania przedstawionej w tekście zagadki. Tym razem było inaczej. Tonący w kałuży stary pusty dom jest metaforą. Ale zacznijmy od powieści.

Hercules Poirot udaje się na wakacje. Zupełnie przypadkiem w jego obecności ktoś próbuje zamordować uroczą, zabawną i zupełnie beztroską dziewczynę. Tego oczywiście słynny detektyw znieść nie potrafi. Oburzony bezczelnością niedoszłego zbrodniarza rozpoczyna śledztwo.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Piotr Pochuro?Piotr Pochuro? to pseudonim artystyczny autora wciągających kryminałów. Dzięki kilkunastoletniemu policyjnemu doświadczeniu tworzone przeze niego postaci policyjnych detektywów i ich antagonistów w mafijnych strukturach dalekie są od sztampy, a intrygi z jakimi przychodzi zmierzyć się bohaterom są bardzo realistyczne. Do chwili obecnej ukazały się dwie powieści i dwie antologie opowiadań w skład których weszły utwory Piotra Pochury. - antologie: ?Ciężar decyzji. Gliniarskie opowiadania?, ?Zaułki zbrodni? - powieści: ?Dziewięć milimetrów do nieba?, ?Cena za honor? Jego teksty publikowane są w wielu niezależnych portalach, e-bookach, gazetach.

Strona autora www.pochuro.pl