Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Nasze książki
Marta Guzowska ?Głowa Niobe?, fragment powieści
Mordercze miasta - Nasze książki | Wpisany: środa, 28 sierpnia 2013 11:47 przez: Administrator   

Fragment najnowszej powieści Marty Guzowskiej, w księgarniach od 28 sierpnia.

 

?Cierpię na nyktofobię. To lęk przed ciemnością. Podobny do lęku przed

 

pająkami, albo lęku wysokości, tylko bardziej utrudnia życie, bo o ile

można całymi latami omijać pająki i funkcjonować na parterze, nie da się uniknąć nadejścia nocy. Co wieczór, razem z zapadnięciem zmierzchu, świat się dla mnie kończy. Co rano, razem ze świtem, zaczyna się od nowa, ale świadomość, że niedługo znowu nadejdzie noc, trochę mąci moją radość z tego faktu.

 

 

Z wiekiem wyrobiłem sobie mechanizmy obronne. Nigdzie nie ruszam się bez latarki i kompletu zapasowych baterii. Gdziekolwiek jestem, zawsze upewniam się, że działają wszystkie światła. Kiedy podróżuję, nigdy nie przyjeżdżam na miejsce po zmroku. I staram się spać w pokoju, w którym są zasłony, żeby ciemność za oknem nie miała do mnie dostępu. A przede wszystkim staram się nie być w nocy sam.

Dlatego nawet ucieszyłem się z towarzystwa Juliany. Mimo że strasznie chrapała.


 
Robert Ostaszewski o Morderczych Miastach
Mordercze miasta - Nasze książki | Wpisany: niedziela, 04 listopada 2012 16:12 przez: Administrator   
 
Zatrute pióra ? Antologia kryminału oczami jednej z autorek
Mordercze miasta - Nasze książki | Wpisany: środa, 27 czerwca 2012 13:07 przez: Administrator   
 
Ofiara Polikseny, Marta Guzowska
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Mordercze miasta - Nasze książki | Wpisany: czwartek, 12 stycznia 2012 20:26 przez: Administrator   
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Agnieszka Lingas - Łoniewska 

Agnieszka Lingas - Łoniewska - wrocławianka, pisząca książki łączące sensacje z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.

Autorka książek:
"Bez przebaczenia",
"Zakręty losu",
?Zakład o miłość?,
?Szósty?
?W zapomnieniu?

Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle.
Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: ?Książki Moja Miłość? i ?31.10 Halloween po polsku?.

Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi bloga z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.

Strona autorki: www.agnesscorpio.pl
Blog autorki: www.agnesscorpio.blogspot.com