Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Nasze patronaty
Weekend z "Lękiem" Huberta Hendera - fragment książki
Nasze patronaty - Nasze patronaty | Wpisany: sobota, 22 kwietnia 2017 10:18 przez: Administrator   

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Filia Mroczna Strona prezentujemy fragment powieści Huberta Hendera "Lęk"

Fragment można przeczytać TUTAJ

 
Już we środę, 26 kwietnia premiera "Lęku" Huberta Hendera
Nasze patronaty - Nasze patronaty | Wpisany: piątek, 21 kwietnia 2017 09:34 przez: Administrator   

Hubert Hender "Lęk"

Pod koniec wakacji na jeleniogórską komendę policji przychodzą roztrzęsieni rodzice i zgłaszają zaginięcie swojej nastoletniej córki. Policja z początku bagatelizuje sprawę. Komisarz Iwanowicz i podkomisarz Gawłowski z wydziału kryminalnego weryfikują zgłoszenie i przesłuchują najbliższe osoby z otoczenia Patrycji. Dziewczynki nie udaje się znaleźć w całym mieście i okolicach, w szkole, u znajomych, w szpitalach i na dworcach. Dziecko jakby rozpłynęło się w ciepłym, sierpniowym powietrzu. Wkrótce giną kolejne dzieci. Ze względu na powiązanie z przeszłością Iwanowicza, dla policjanta sprawa ta szybko nabiera wymiaru osobistego i choć mężczyzna stara się, żeby to nie wpływało na jego osąd i by emocje nie przejęły nad nim kontroli, to i jemu udziela się nerwowa atmosfera, która opada na okolicę niczym paraliżujący całun. Ślady z czasem zaprowadzą go nad rzekę, a Iwanowicz na własnej skórze przekona się, że lęk może łatwo przerodzić się we wściekłość.

(Materiały prasowe Wydawnictwa Filia Mroczna Strona)

 

Premiera: 26 kwietnia 2017

 
Premiera 13 kwietnia - Ja nie wybaczam Mark Hill
Nasze patronaty - Nasze patronaty | Wpisany: czwartek, 13 kwietnia 2017 07:27 przez: Administrator   

Dzisiaj prawdziwa gratka - polska premiera równocześnie ze światową! Literacki kryminał Marka Hilla "Ja nie wybaczam".

 

Już motto tej książki daje do myślenia - jest to cytat z "Króla Leara" Szekspira: "Gdy czas chytrości kryjówki odsłoni/Hańba dziś tajne kryjówki dogoni" (tłum. L. Urlich). I wierzcie mi - ten fragment wiele mówi o treści kryminału Hilla. Jest to mroczna i gęsta opowieść o zbrodni i tajemnicach sprzed lat, które ciągną się za człowiekiem, rzutując na całe jego życie. Opowieść o krzywdzie, zdradzie i zemście. Trzymająca w napięciu, ale i zmuszająca do zastanowienia nad sobą i swoimi wyborami, a w każdym razie nad rolami, które pełnimy. W najbliższy weekend opowiemy Wam więcej o tym niewiarygodnym debiucie, bo aż trudno uwierzyć, że to jest pierwsza książka Marka Hilla, brytyjskiego dziennikarza i scenarzysty.

 

Dzisiaj, dla zachęty, pierwsze dwa zdania powieści: "Chłopiec kochał swoich rodziców najbardziej na świecie. Dlatego musiał ich zabić." Skoro tak się zaczyna, co będzie dalej? Przeczytacie u nas w weekend.

 
Okruch lodu – recenzja „Królowej Śniegu” Anny Klejzerowicz
Nasze patronaty - Nasze patronaty | Wpisany: środa, 22 lutego 2017 22:49 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

 

„Królową Śniegu” Anny Klejzerowicz przeczytałam już klika dni temu, ale musiałam sobie przemyśleć tekst tej opinii. Zawsze tak mam w przypadku pozycji, które są czymś więcej niż tylko kryminałami. A tak się składa, że wkrótce będzie o kolejnym takim, czyli „Księgobójcy” Mai Wolny (acz nie uprzedzajmy faktów).

 

Klejzerowicz przyzwyczaiła nas do tego, że jej książki rozsadzają ramy pop-litu, nie mieszcząc się gatunkowo w kryminale. Jest to jedna z tych autorek na naszym rynku, która konsekwentnie uprawia synkretyzm. „Królowa Śniegu” jest więc po trosze baśnią, powieścią społeczną, obyczajową, psychologiczną, romansem i kryminałem – rzecz jasna. To mieszanie gatunków jest przy tym starannie wymierzone, i co za tym idzie – zaplanowane.

 

Punktem wyjścia, co zresztą sugeruje tytuł, jest popularna baśń Andersena. Któż jej nie zna? Królowa Śniegu zaczarowała małego Kaja, sprawiając, że zobojętniał mu świat i nie potrafił kochać. Na ratunek Kajowi pospieszyła wierna Gerda, która dzięki odwadze i pomocy przypadkowych towarzyszy podróży nie tylko odnalazła przyjaciela, ale zdołała pokonać zły czar.

 

 
Weekend z Nadią Szagdaj Fragment powieści "Tajemnica Nathaniela"
Nasze patronaty - Nasze patronaty | Wpisany: sobota, 18 lutego 2017 22:23 przez: Administrator   

Dla zaostrzenia ciekawości czytelników fragment "Nowych śledztw Klary Schulz Tajemnicy Nathaniela". Fragment dostępny TUTAJ

 
Weekend z Nadią Szagdaj - "Nowe śledztwa Klary Schulz Tajemnica Nathaniela"
Nasze patronaty - Nasze patronaty | Wpisany: sobota, 18 lutego 2017 11:21 przez: Administrator   

Wczoraj, czyli 17 lutego swoją premierę miała najnowsza powieść Nadii Szagdaj z serii "Nowe śledztwa Klary Schulz" czyli "Tajemnica Nathaniela". My zaś rozpoczynamy weekend z tą ciekawą autorką. Na początek parę słów od wydawcy - Bukowego Lasu. Czego możemy się spodziewać po "Tajemnicy Nathaniela", kryminale retro z Breslau w tle?

 

Nadia Szagdaj – nowa twarz polskiego kryminału

 

Zima, początek roku 1913. Szef policji w Breslau, Gabriel Hübschner, prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw prostytutek. Po starej znajomości prosi o pomoc Klarę Schulz.

 

 

Tymczasem Klara dochodzi do siebie po strzelaninie, w której cudem uniknęła śmierci, i nie chce słyszeć o kolejnych zagadkach kryminalnych. Dopiero kiedy w tajemniczych okolicznościach znika jej przyjaciółka Inge, do gry wkracza niepokorna, pewna siebie i gotowa na wszystko pani detektyw.
Czy sprawy samobójstw, zniknięcie Inge oraz jej skrywany romans z katolickim księdzem mogą mieć ze sobą coś wspólnego?
Szósta powieść Nadii Szagdaj to świetne dialogi, wyraziste charaktery, wartka akcja i niespodziewane sploty zdarzeń.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Piotr Pochuro?Piotr Pochuro? to pseudonim artystyczny autora wciągających kryminałów. Dzięki kilkunastoletniemu policyjnemu doświadczeniu tworzone przeze niego postaci policyjnych detektywów i ich antagonistów w mafijnych strukturach dalekie są od sztampy, a intrygi z jakimi przychodzi zmierzyć się bohaterom są bardzo realistyczne. Do chwili obecnej ukazały się dwie powieści i dwie antologie opowiadań w skład których weszły utwory Piotra Pochury. - antologie: ?Ciężar decyzji. Gliniarskie opowiadania?, ?Zaułki zbrodni? - powieści: ?Dziewięć milimetrów do nieba?, ?Cena za honor? Jego teksty publikowane są w wielu niezależnych portalach, e-bookach, gazetach.

Strona autora www.pochuro.pl