Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Recenzje
W labiryncie kłamstwa – recenzja „Już mnie nie oszukasz” Harlana Cobena
Recenzje - Recenzje | Wpisany: czwartek, 16 lutego 2017 18:52 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

 

Przepadam za Cobenem. Na każdą jego książkę czekam i z każdą jest związana jakaś anegdota: „Nieznajomy” ocalił mi życie podczas długiego oczekiwania w szpitalu na konsultację ortopedyczną przed artroskopią, rozmawiając o „Sześć lat później” z ekspedientką w sklepie, zablokowałam kolejkę do kasy :) Z „Już mnie nie oszukasz” nie wiąże się na razie żadna anegdota, poza tą, że czytałam tę książkę bez przerwy, w każdych okolicznościach, dopóki jej nie skończyłam.

 

Bo nowy Coben jest dobry. Ba – świetny. Nie zdradzę tutaj żadnej wielkiej tajemnicy, że autor posługuje się w swoich książkach pewnym rozpoznawalnym schematem. Ma go każdy dobry pisarz zajmujący się kryminałem i sensacją, to nic złego. Schemat Cobena zawiera się w stwierdzeniu: „nic nie jest takie, jak się na początku wydaje”, a jego powieści to prawdziwa karuzela zdarzeń, rollercoaster pędzący (zawsze!) do rozwiązania, którego naprawdę nie sposób się spodziewać.

 

 
Piękna epoka – recenzja „Najdłuższej nocy” Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza
Recenzje - Recenzje | Wpisany: środa, 15 lutego 2017 09:07 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

Lubię kryminały retro i nie ukrywam tego. A jeśli sceną akcji jest moje rodzinne miasto powieść natychmiast przykuwa mą uwagę. Kiedy więc Wydawnictwo Muza zapowiedziało „Najdłuższą noc” Bukowskiego i Dancewicza wiedziałam, że będę chciała tę książkę przeczytać. A skonstruowanie dobrej powieści w stylistce retro nie jest prostą sprawą.

 

Autor, zwłaszcza początkujący, musi się tutaj zmierzyć nie tylko z koniecznością dokonania historycznego reaserchu, ale także z równie trudnym selekcjonowaniem materiału. Kiedy wchodzi się głęboko w badania nad epoką, pojawia się bowiem pokusa, by sprzedać czytelnikowi całość swojej wiedzy. A to może sprowadzić powieść na manowce i spowodować, że tło zaczyna dominować nad fabułą, co jest najczęstszym grzechem polskich powieści retro.

 

Jak sobie z tym poradzili debiutanci na niwie powieści kryminalnej czyli Marek Bukowski (aktor, reżyser i scenarzysta) oraz Maciej Dancewicz (reżyser, scenarzysta, autor artykułów historycznych)? Otóż zupełnie nieźle.

 

 
Nie tylko o zbrodni – czyli coś na prezent: „Damskie laboratorium” Angeliki Gumkowskiej
Recenzje - Recenzje | Wpisany: czwartek, 15 grudnia 2016 16:20 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

 

Parę tygodni temu sygnalizowałyśmy Wam, że chcemy odrobinę odetchnąć od klimatów zbrodniczych i poszerzyć nasze zainteresowania. Pokazać Wam nieco więcej świata, również pozazbrodniczego. Ostatnio wielką furorę robi u nas i zresztą w całej Europie filozofia spod znaku hygge i slow life. Trudno się zresztą dziwić – zmęczeni korporacyjnym biegiem z przeszkodami marzymy o oddechu, chwili dla siebie, pragniemy zwolnić. Zatrute smogiem ciało daje nam sygnał, że czas na zmianę. Szukamy więc recepty na zdrowie i nowych projektów na życie.

 

"Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki” to coś dla tych z nas, którzy szukają podpowiedzi jak zacząć wprowadzać te zmiany. Angelika Gumkowska nie proponuje byśmy od razu rzucali się z motyką na Słońce i produkowali sami skomplikowane mikstury czy kremy. Nie, uczy nas jak zrobić domowymi sposobami dosyć łatwe kosmetyki z półproduktów dostępnych w sklepach lub w sprzedaży internetowej. Gdy pisze o szamponie,  proponuje go wykonać z gotowej bazy, nie zmusza do własnoręcznego wykonywania mydła. Podobnie jest z samym mydłem – można go zrobić oczywiście od podstaw, autorka zamieszcza w książce przepis, ale można kupić gotowy półprodukt i tylko domieszać resztę składników.

 

 
Sprawa dla policjantek recenzja „Miasta glin” Karin Slaughter
Recenzje - Recenzje | Wpisany: czwartek, 01 grudnia 2016 19:35 przez: Ogórek   

Recenzja Agnieszka Krawczyk

 

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad mikołajkowym prezentem warto zwrócić uwagę na „Miasto glin” Slaughter. Zwłaszcza, gdy się szuka ciekawego kryminału usytuowanego w niebanalnych realiach społecznych i historycznych – choć nie jest to bardzo odległa historia, a jednak z pewnych powodów, od naszych czasów dzielą ją lata świetlne.

 

Akcja toczy się w Atlancie w 1974, a główną bohaterką jest młoda wdowa po bohaterze z Wietnamu, Kate Murphy. Kate pochodzi z zamożnej żydowskiej rodziny o holenderskich korzeniach (takie dziewczęta autorka kultowego „Stachu przed lataniem” Erica Jong nazywała „żydowskimi księżniczkami”) i absolutnie niezgodnie z oczekiwaniami swej rodziny decyduje się wstąpić do służby w policji. To nie jest tak, że rodzice i ukochana babcia zabraniają Kate podjęcia tej pracy – wręcz przeciwnie, są dumni, że dziewczyna chce „zrobić coś dla innych”, z drugiej strony nie bardzo widzą ją w tej roli: policjantki patrolującej niebezpieczne ulice. Mają rację – policja w Atlancie to nie jest miejsce dla kobiet, bo jest zdominowana przez białych mężczyzn w średnim wieku: rasistów, seksistów, homofobów i mizoginów. Właśnie zmienił się burmistrz miasta i komendant policji, co wymusiło wprowadzenie parytetów w służbie – zarówno rasowych, jak i płciowych. „Starym” pracownikom się to jednak nie podoba. Sytuacja Kate, jako młodej kobiety i w dodatku Żydówki (co zresztą stara się ukrywać) nie jest więc prosta.

 

 
Dom tajemnic – recenzja „Zabójcy z sąsiedztwa” Alex Marwood
Recenzje - Recenzje | Wpisany: środa, 02 listopada 2016 22:40 przez: Administrator   

Recenzja Agnieszki Krawczyk

 

Wraz z kartonikowym domkiem mordercy (moje dziecko się z nim nie rozstaje tj. z domkiem, nie z mordercą), prezentem od Wydawnictwa Albatros, przyjechała do mnie książka… Wróć! To domek był dodatkiem do książki! I to do jakiej książki. „Zabójca z sąsiedztwa” jest bezsprzecznie jednym z najlepszych thrillerów, jakie przeczytałam w bieżącym roku. Naprawdę jest to niezwykła powieść – dość powiedzieć, że to chyba pierwszy thriller o seryjnym mordercy, który potrafi być jednocześnie przerażający, trzymający w napięciu, momentami przewrotny i zabawny, a wreszcie – podlany feministycznym sosem. Niezwykła mieszanka prawda? A dalej jest tylko lepiej.

 

 
Dzisiaj premiera - "Behawiorysta" Remigiusza Mroza
Recenzje - Recenzje | Wpisany: środa, 26 października 2016 19:03 przez: Ogórek   

Nogi cię nie okłamią - recenzja "Behawiorysty" Remigiusza Mroza

 

Recenzja Agnieszki Krawczyk

 

„Powieść, jakiej jeszcze nie było”, tak wydawca reklamuje „Behawiorystę” Remigiusza Mroza i zaprawdę powiadam Wam, że jest coś na rzeczy.

 

Mróz jest niezwykle pracowitym autorem, a jego pisarski dorobek wygląda naprawdę imponująco, bo każdego roku wydaje co najmniej pięć powieści. Może to budzić niepokój, co do jakości tekstu, ale akurat w przypadku „Behawiorysty” nie ma takich obaw. Jest to psychologiczny thriller oparty na bardzo dobrym, świeżym pomyśle. A i wykonanie jest niczego sobie.

 

Po raz kolejny Mróz wprowadza nowego bohatera, tym razem jest to były prokurator, Gerard Edling, dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling to człowiek obsesyjnie wręcz dbający o dobre maniery, dystyngowany i nienagannie ubrany, zawsze w jasne stroje. Jest specjalistą od kinezyki, czyli komunikacji niewerbalnej. On wie, że można panować nad timbrem głosu i ruchami rąk, ale każdego zdradzą nerwowe poruszenia stóp.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 43

 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.





Piotr Pochuro



?Piotr Pochuro? to pseudonim artystyczny autora wciągających kryminałów. Dzięki kilkunastoletniemu policyjnemu doświadczeniu tworzone przeze niego postaci policyjnych detektywów i ich antagonistów w mafijnych strukturach dalekie są od sztampy, a intrygi z jakimi przychodzi zmierzyć się bohaterom są bardzo realistyczne. Do chwili obecnej ukazały się dwie powieści i dwie antologie opowiadań w skład których weszły utwory Piotra Pochury. - antologie: ?Ciężar decyzji. Gliniarskie opowiadania?, ?Zaułki zbrodni? - powieści: ?Dziewięć milimetrów do nieba?, ?Cena za honor? Jego teksty publikowane są w wielu niezależnych portalach, e-bookach, gazetach.

Strona autora www.pochuro.pl