Nowości i konkursy

  • Seria "Magiczne miejsce' Agnieszki Krawczyk w sprzedaży

    "Magiczne miejsce", "Dolina mgieł i róż", "Ogród księżycowy" i "Jezioro marzeń" - wszystkie cztery części obyczajowej serii Agnieszki Krawczyk o małej miejscowości Ida są już dostępne w sprzedaży. Może je kupić w Bonito, Matrasie, Empiku, Ravelo i wielu innych księgarniach stacjonarnych i internetowych

  • Zbrodnicze Siostrzyczki

    Zbrodnicze Siostrzyczki to duet pisarek kryminałów: Marta Guzowska i Agnieszka Krawczyk. Kontakt z nami m.guzowska@zbrodniczesiostrzyczki.pl i a.krawczyk@zbrodniczesiostrzyczki.pl

Zbrodnie z przeszłości
A. Christie, Zakończeniem jest śmierć
Strefa Eksperta - Zbrodnie z przeszłości | Wpisany: wtorek, 20 sierpnia 2013 11:03 przez: Administrator   

Recenzja Adrianny Michalewskiej

 

Podobno w kryminale wszystko już było. Jedyne novum może stanowić sceneria rozgrywanej historii i bohater. Tę zasadę stosowała z powodzeniem pani Christie.

 

Teby, około 2000 r.p.n.e. Spokojne domostwo, w którym twardą ręką rządzi Imhotep. Wraz z nim w bogatym gospodarstwie mieszka trzech synów (w tym dwóch żonatych) i córka, która po utracie męża wraca do rodzinnego domu. Poza nimi jest też bystra matka gospodarza, krewna jego zmarłej żony i administrator. Wszyscy kłębią się w niezgodzie, szukając dodatkowych korzyści, kłócąc się i walcząc o przywileje. Prawdziwa historia zaczyna się wtedy, gdy starzejący się Imhotep sprowadza sobie (skojarzenie z Boryną i Jagną nieuniknione, choć wątpię, by autorka świadomie popełniła plagiat) młodziutką konkubinę. Od razu wiadomo, że ta, dla której zboże zamienia się w klejnoty nie pożyje długo.

 

 
Kości w mieście Azteków
Strefa Eksperta - Zbrodnie z przeszłości | Wpisany: środa, 09 stycznia 2013 19:01 przez: Marta   

Marta Guzowska

 

Po świątecznej przerwie kolejny artykuł z cyklu ?Zbrodnie z przeszłości?

 

To odkrycie zostało okrzyknięte jednym z Top Ten archeologicznych odkryć roku 2012. W Templo Mayor jednej a najważniejszych budowli sakralnych Azteków znajdującej się w Tenochtitlan (dzisiaj na terenie Mexico City) archeolodzy odsłonili kilka skrytek z ludzkimi szczątkami. Jedna z nich zawierała ponad 1000 kości, w tym aż 45 czaszek i 250 żuchw.


 

 
Zabij i pozwól się zabić
Strefa Eksperta - Zbrodnie z przeszłości | Wpisany: środa, 12 grudnia 2012 11:20 przez: Marta   

Marta Guzowska

Kolejny odcinek cyklu ?Zbrodnie z przeszłości?

Zabić kogoś, żeby samemu zginąć z ręki kata? Owszem, to się przydarza mordercom, którzy mieli pecha i dali się złapać. Ale zabijać specjalnie z myślą o tym, żeby niedługo zadyndać na stryczku? Historia zna takie przypadki.

Historycy nazywają je ?samobójczymi morderstwami?. Chcesz popełnić samobójstwo? Zabijasz niewinną osobę i już nie musisz targać się na własne życie, kat zrobi to za ciebie. Co z tego masz? Twoja nieśmiertelna dusza nie zostanie potępiona.Rycina za: http://www.pasthorizonspr.com/index.php/archives/03/2012/kill-to-be-killed-in-18th-century-denmark


 
Wiking bez głowy
Strefa Eksperta - Zbrodnie z przeszłości | Wpisany: środa, 05 grudnia 2012 18:53 przez: Marta   

Marta Guzowska

 

Dzisiaj kolejny odcinek cyklu ?Zbrodnie z przeszłości?. Szukajcie ich w każdy środowy wieczór!

 

Robotnicy, którzy pracowali przy budowie drogi w Ridgeway Hill w Dorset w Anglii zapewne zdumieli się i przerazili, kiedy odkryli pierwsze szkielety. Wezwani na miejsce archeolodzy mogli ich jednak szybko uspokoić: ofiary mordu pochodziły z początku XI w. Nie zmienia to jednak faktu, że odkryto ślady potwornej rzezi: w ziemnej jamie archeolodzy odkopali szkielety 54 młodych mężczyzn, pozbawionych głów. Po egzekucji bezgłowe zwłoki wrzucono do dołu z ziemią, a głowy ułożono jedną na drugiej w końcu masowego grobu.
Photo za http://phys.org/news/2012-01-viking-mass-grave-linked-elite.html


Analiza radiowęglowa szkieletów potwierdziła wstępne datowanie: mężczyźni zostali zabici koło roku 1000. Jeszcze ciekawsze rezultaty przyniosła analiza izotopowa zębów: okazało się, że wszyscy przybyli ze Skandynawii. Badacze przypuszczają, że masowy pochowek zawierał szczątki wikińskich najemnych wojowników, którzy w XI wieku terroryzowali północną Europę.


 


 

 

 

To grupa pisarska założona przez trzy autorki kryminałów: Martę Guzowską („Ofiara Polikseny” "Głowa Niobe"), Agnieszkę Krawczyk („Morderstwo niedoskonałe”, "Dziewczyna z aniołem") i Adriannę Michalewską („Zaułki zbrodni”). Adrianna Michalewska pożegnała się z naszą stroną 25.01.2014 r., rozpoczynając karierę solową (link TUTAJ) - życzymy jej powodzenia i dziękujemy za wspólne prowadzenie strony!

W 2012 r. we trójkę wydałyśmy antologię opowiadań "Mordercze miasta", zaś w 2013 "Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście".

W 2013 r. Marta Guzowska została laureatką Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną za "Ofiarę Polikseny".

W 2014 r. ukazał się pierwszy ebook Marty Guzowskiej i Agnieszki Krawczyk "Cztery zbrodnie na cztery pory roku" wydany przez Legimi.

Hasłem strony jest „Siła Sióstr” – chcemy, by dołączyły do nas wszystkie kobiety piszące kryminały i czytające tego rodzaju powieści. Pokażmy ile nas jest, wymieńmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Piotr Pochuro?Piotr Pochuro? to pseudonim artystyczny autora wciągających kryminałów. Dzięki kilkunastoletniemu policyjnemu doświadczeniu tworzone przeze niego postaci policyjnych detektywów i ich antagonistów w mafijnych strukturach dalekie są od sztampy, a intrygi z jakimi przychodzi zmierzyć się bohaterom są bardzo realistyczne. Do chwili obecnej ukazały się dwie powieści i dwie antologie opowiadań w skład których weszły utwory Piotra Pochury. - antologie: ?Ciężar decyzji. Gliniarskie opowiadania?, ?Zaułki zbrodni? - powieści: ?Dziewięć milimetrów do nieba?, ?Cena za honor? Jego teksty publikowane są w wielu niezależnych portalach, e-bookach, gazetach.

Strona autora www.pochuro.pl